אל תעברו עדיין ל-Fireofox 3.5

FF הוא ביסודו דפדפן מאוד בסיסי ופשוט. מה שעושה אותו סביר ואף מעלה אותו להיות טוב מאוד, אלו התוספים שאנשים פרטיים וחברות יצרו עבורו.
לאחרונה קפצתי לגרסה הראשית החדשה של FF, ‏3.5, ונפלתי.
אין הבדל משמעותי מבחינת הדפדפן הבסיסי, אבל מצד שני נדפק נושא התוספים – תוספים שלכאורה תואמים לגרסה החדשה, פשוט לא עובדים, ובנוסף תוספים אחרים עדיין לא התאימו עצמם לגרסה החדשה – וכאשר התוספים, שהם כאמור אלו שנותנים את הטעם ל-FF, לא עובדים – אז אין טעם בשדרוג.
בנוסף, השדרוג לגרסת המשנה 3.5.1 בכלל גרם לקישורי JavaScript לא לעבוד…

נאלצתי להסיר את 3.5 ולחזור ל-3.0.11 (שניתן להוריד מכאן, בגרסה אנגלית בלבד). כמה דברים אבדו לי בדרך וכמה תובנות נלמדו, אבל המצב חזר, פחות או יותר לקדמותו.
ההמלצה שלי היא להמתין עוד מספר חודשים ולתת ל-3.5 להתבגר ולתוספים להתאים עצמם אליו.

4 thoughts on “אל תעברו עדיין ל-Fireofox 3.5”

  1. גם אני נפלתי באותה נקודה. למזלי נפלתי רק במחשב אחד.
    ב-FF 3.5 יש, לדעתי, דווקא שיפורים ניכרים לעומת גרסאות קודמות – גם בקצב עליית האתרים וגם שיפור ב-View Source (שמכיל פיצ'רים דומים ל-Chrome).
    בכל מקרה, גם אני מצטרף להמלצה לא לשדרג בגלל חוסר תאימות של התוספים.
    אני חושב שהכי טוב יהיה להמתין עד שהדפדפן יציע בעצמו לבצע שדרוג, וגם אז לוודא שהתוספים שעובדים איתם ביומיום אכן תואמים לגירסה החדשה.

  2. הייתי שמח אם תפרטו יותר על הבעיות שנתקלתם בהן בגירסאות האחרונות. לא אמורות להיווצר בעיות בעקבות השדרוג למעט תוספות שהמתחזקים שלהן בחרו לא לעדכן אותן בשלב זה (אני סובל רבות בגלל Google Gears, שעבד למשך 24 שעות בפיירפוקס 3.5 ואז הגיע העידכון ל־3.5.1 שניטרל אותו).

    אתם מוזמנים גם לקפוץ לפורום שלנו ולפרט שם את הבעיות שזיהיתם, כדי שנוכל להעביר אותן הלאה במידה ואלו אכן בעיות בדפדפן. http://mozilla.org.il/board/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *