פוסט פתיחה

אוףףףףףףףףף…… כמה זמן לקח לי להרים את הבלוג הזה.
עד שמצאתי תבנית יפה ויעילה (יש כרגע בעיה של תצוגה ב-IE, אבל מתרגם התבנית, דביר, הבטיח בקרוב גרסה מתוקנת. אז בינתיים תסבלו בשקט או שתעבדו עם FIREFOX), עד שהתקנתי, קינפגתי, ובדיוק יצאה גרסה 2.5 של וורדפס ואז גם הייתי צריך לשדרג, והשדרוג לא עבר חלק… בקיצור, הייתה לידה לא קלה, אבל די לבכות. הנני כאן.

שקלתי אם בכלל לכתוב פוסט פתיחה, כי זה קצת מלאכותי, אבל מצד שני צריך לעבוד מסודר. פולניות. אי-אפשר סתם ישר לכתוב.

אז עכשיו היה לי את בלוג החיים, ושם כתבתי על הכול, אבל עכשיו אוכל באמת לכתוב בו שטויות ולהעביר לפה את כל נושאי הטכנולוגיה, מחשבים, אינטרנט. לא שלא יהיו פה שטויות, אבל לפחות הן יהיו רלוונטיות לנושא.
אני כותב על מספר נושאים ואני לא בטוח שכל אחד מכם מעוניין בכל הנושאים עליהם אני כותב, ולכן ראיתי לנכון להפריד בין הנושאים על ידי בלוגים ייעודיים.

המעניין הוא שעד לאחר הצבא, בכלל לא הייתי בקטע של מחשבים או טכנולוגיה. למען האמת, אני לא להיט בקטע הפיזי של הטכנולוגיה, מברז ועד לוח אם (אשתי תעיד).
רק בלימודים במכללה, לאחר הצבא, התחלתי לעבוד עם מחשב, וגם זה בגלל שהכריחו אותנו להגיש עבודות מודפסות.
גיסי תוכניתן, והוא סייע לי להזמין את המחשב הראשון וקצת להפעיל אותו, ומשם המשכתי לבד עם ספרי הדרכה. ימי DOS העליזים, QTEXT. יש לי עוד מסמכים מתקופה זו שאני בטוח שאמיר אותם מתישהו לוורד. מדפסת סיכות. צבעונית! מאוד רועשת. אנטי וירוס של כרמל.

בהמשך הגיע המודם, בעיקר לפקסים ואח"כ ל-BBSים. אני לא זוכר בשביל מה, אבל אתם בטח זוכרים בשבילי…

ואז הגיע חלונות 3.11. עם עברית! ואח"כ חלונות 95. אוי, זה היה להיט. בעוד 3.11 הרגיש כמו DOS אחרי ניתוח פלסטי, חלונות 95 כבר הרגיש הדבר האמיתי. אפילו משהו בשם האינטרנט התחיל להיות באז.

משם ההידרדרות כבר הייתה מהירה. סיימתי לימודים, בכלל לא במחשבים, אבל משרות בפרסום או בתקשורת אלצו אותי לעבוד בחינם או בשכר מגוחך, אז ויתרתי. כבר הכרתי מחשבים מספיק טוב בשביל לעבוד במרכז התמיכה של מיקרוסופט ישראל (לא הייתי עובד של מיקרוסופט, אלא של חברה חיצונית שמיקרוסופט ישראל שכרה לנושא). בית ספר אמיתי לפריק מחשבים.

טוב, לא אלאה אתכם בכל קורות הקריירה שלי, אבל זו הייתה ההתחלה. ככה, בשביל להבין הרקע.

אני חושב שהיום, בגילי, ובוותק שלי עם מחשבים, הן כפרטי והן כעובד בתחום, אני יכול להודות: אני אוהב טכנולוגיה. אוהב מחשבים, מערכות הפעלה, יישומים, חומרה, מעט גאדג'טים (לא כ"כ מסתדר עם דברים קטנים), מת על האינטרנט.

אני משער שהאהבה שלי לתחום נובעת מצרכים שונים שלי, משליטה במצב, דרך ביטחון וודאות (רוב הזמן…), עובר בסיפוק של פתרון בעיות ויותר חשוב – מניעתן, בהנאה שסומכים עלי ויודעים שאצלי יקבלו פתרון מהיר ואיכותי, וכלה בחיפוש הבלתי נלאה אחר החדש, המפתיע, הבלתי-נודע, המדהים שנובע מכל מעשי האדם כאלוהים של עצמו, כבונה עולמו שלו.

טוב. הזמן מכלה עצמו ונותרו עוד מספר דקות לסיום היום ואני חושב שזה מספיק להתחלה.
יש כאן את הכלים הרגילים שאתם צריכים בכדי להישאר מעודכנים, RSS מצד ימין למעלה ומנוי דוא"ל מצד שמאל למעלה. תרגישו בבית.

אני הולך לכתוב פוסט בבלוג החיים, ליידע אתכם על פתיחת הבלוג הזה, ואח"כ לישון.
ניפגש בפוסטים הבאים, בהמשך הדרך.
לילה טוב.

6 thoughts on “פוסט פתיחה”

  1. לא שכחתי אותך!
    ב"ה התבנית החדשה תצא עד סוף השבוע, בכל הגירסאות.
    לצערי בעיית התאימות עם IE6 בעייתית מלכתחילה, הרצתי בדיקה עם כל דפדפן אפשרי ורק עם IE6 יש את הבעיות (כולל בתבנית המקורית ולא המתורגמת).
    חוץ מזה, מי משתמש עדיין ב-IE6? 😛

  2. מוזמנים לתת רעיונות 🙂
    אני מתרגם רק את העיצוב של הקלאסיק, אבל מי שירצה……אני מוכן להשקיע עוד קצת עבודה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *