סוף סוף "מיקרוסופט" החכימה. אופיס בזול.

לפני שלוש שנים כתבתי על מהלך שיווקי של "מיקרוסופט ישראל", במסגרת פרויקט "חותם" של משרד החינוך, שאיפשר למורים ועובדי משרד החינוך – לקנות תוכנות של MS במחירים מגוחכים של עשרות שקלים.

הנה עברו להן שלוש שנים, ו"מיקרוסופט ישראל" תפסה שכל, ויוצאת במבצע לקראת החזרה ללימודים בבתי-הספר, עבור כל עם ישראל, מבצע שיתקיים רק מתחילת אוגוסט ועד סוף ספטמבר, ובו תימכר חבילת אופיס 2007 במהדורה ביתית-סטודנטיאלית (Word, Excel, PowerPoint ו-OneNote), עם רישיון להתקנה על גבי 3 מחשבים, במחיר של 399 ש"ח!  133 ש"ח לחבילה למחשב יחיד!

במחירים כאלו ממש אין סיבה לפיראטיות ואין סיבה שלא לקנות, אפילו להתארגן כמה אנשים ביחד ולקנות ביחד חבילה אחת.
אני אפילו לא אתפלא אם יהיו בעלי עסקים קטנים שיתחזו ל"בתים" או ל"סטודנטים" בכדי לרכוש את החבילה הזו… אם כי קרוב לוודאי שתנאי הרישיון אינם מאפשרים שימוש בחבילה הזו בעסקים וחברות, כך שרכישה/התקנה כזו תיחשב בלתי-חוקית.

החיסרון היחיד בעניין הוא שמדובר ב"מבצע" במקום במדיניות ארוכת טווח.
תוכנה אינה עוד מוצר מותרות אלא כבר זמן רב חלק מהחיים השוטפים שלנו, מה גם שליצרניות התוכנה צריך להיות אינטרס שאנשים יתרגלו וילמדו את התוכנות שלהם – כדי שיוכלו אח"כ להמשיך איתן גם למקומות העבודה בכדי ליצור רצף של שימוש ויעילות, כך שהמגזר הביתי יכול להוות בסיס טוב למכירות טובות יותר במגזר העסקי, שמן הסתם, ישלם יותר…

One thought on “סוף סוף "מיקרוסופט" החכימה. אופיס בזול.”

  1. האמת שאני מסכימה. זה אכן היה צעד נכון. הם מגדילים את הפעילות במעבדות, יותר יח"צ, עלויות נמוכות יותר בכמויות גבוהות יותר – החברה תמיד ידעה להתאים את עצמה למצב ולפעול נכון בהתאם שנתונים בשטח. הם משיקים עכשיו את האתר החדש של מרכז הפיתוח שלהם בהרצליה ויהיה מאוד מעניין לראות מה בכוונתם להציע שם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *